Czechy Północne: czym zachwycą każdego turystę?

Piękne miasta i malownicze zakątki – oto walory, dzięki którym Czechy Północne stały się tak atrakcyjne dla turystów. Wycieczki po tej części państwa czeskiego to wspaniała przygoda oraz jedyna w swoim rodzaju szansa na spotkanie z unikalnymi zabytkami. Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie takiej wyprawy?

Czechy Północne w pigułce

By docenić piękno tej części kraju, koniecznie trzeba urządzać wycieczki na jego teren. dlaczego? Bo dostępne opisy tutejszych atrakcji nie zawsze przedstawiają się zachęcająco dla turystów, a informacje związane z tutejszym przemysłem, zanieczyszczeniem środowiska oraz z kwaśnymi deszczami mogą skutecznie zniechęcać miłośników podróży. Wystarczy jednak wybrać się w podróż po tej części państwa czeskiego, by odkryć jego piękno. Nie brak tu malowniczych zakątków oraz miejsc, które zachwycają sielankową wręcz atmosferą. Góry Izerskie oraz Rudawy, zwane tu Górami Kruszcowymi, mogą okazać się obszarami bardzo atrakcyjnymi terenami dla turystów. Szczególnie kuszącym kierunkiem wycieczki może się tu jednak okazać Czeska Szwajcaria, choć i Czeski Raj cieszy się wielkim uznaniem w oczach turystów. Jakie miejsca zasługują na uwagę podróżników?

Czeska Szwajcaria: w cieniu skalnej bramy

Potężna brama skalna, będąca największym obiektem tego typu w całej Europie, piękne lasy oraz malownicze wąwozy – oto atrakcje, dzięki którym Czeska Szwajcaria może być ciekawym celem wycieczki dla każdego miłośnika podróży. Ta skalna kraina zadziwia pięknymi krajobrazami i przyrodniczym bogactwem. Jest ona też jednym z tych miejsc, które biura podróży doceniły dość szybko. To jeden z najpiękniejszych zakątków, jakim mogą się pochwalić Czechy Północne. Kuszą tu malownicze skały i wąwozy, zachwycają wodospady oraz ukryte w lesie pozostałości dawnych warowni. Ta baśniowa wręcz kraina to miejsce, które z pewnością warto odwiedzić w trakcie wycieczki po północnej części państwa czeskiego. Jakie miejsca jeszcze są polecane przez biura podróży?

Z wizytą w Czeskim Raju

Czeski Raj to kolejna atrakcja, której w czasie wycieczki po północnej części państwa czeskiego nie można pominąć. Dumą tej krainy są skalne miasta oraz piękne zamki, obok których nie można przejść obojętnie. W gronie tych miejscowości, które są najlepszymi punktami wypadowymi dla miłośników pieszych wycieczek, wyróżnia się Turnov. To miejsce znane nie tylko z dogodnego położenia i świetnie rozwiniętej infrastruktury turystyczne, ale i z ciekawej placówki muzealnej. Jest nią Muzeum Czeskiego Raju, z którego zbiorami z pewnością warto się zapoznać. Zachwycić też może miasto Jicin, które z kolei kojarzone jest z Rumcajsem oraz Cypiskiem. Wieś Podkost oraz pobliski zamek Kost to kolejne skarby, dzięki którym Czeski Raj jest tak atrakcyjnym celem niejednej wycieczki.

Miasta, które warto zobaczyć

Czechy Północne to przede wszystkim piękne miasta skalne oraz przyrodnicze atrakcje. Warto jednak pamiętać i o tym, że tutejsze miasta mogą się okazać ciekawymi punktami w programie każdej wycieczki. Biura podróży zachęcają do odwiedzenia m. in. tak ciekawego ośrodka miejskiego, jakim są pełne zabytków Litomierzyce. Miłośników historii, a w szczególności II wojny światowej oraz Holocaustu, zainteresuje z kolei Terezin – miasto, które w czasie okupacji stało się miejscem męczeństwa wielu czeskich Żydów. Piękne zabytki czekają też na turystów w takich miastach, jak Frydlant oraz Liberec. Każdy z tych ośrodków miejskich ma swój niepowtarzalny urok, każdy z nich zasługuje na uwagę.

Czechy Północne to ciekawy region, a wycieczki po jego terenie mogą każdemu dostarczyć wielu wrażeń. Dziś biura podróży na nowo zaczynają interesować się tą częścią kraju, zachęcając miłośników podróży do częstszych wizyt na jego terenie. Bez wątpienia atrakcji nie zabraknie tu dla nikogo. Czeska Szwajcaria, Czeski Raj oraz liczne miasta pełne zabytków to atrakcje, które z pewnością zasłużyły na zainteresowanie ze strony pasjonatów wypraw.