
Atrakcyjne dla miłośników pięknych widoków i zabytkowych budowli Podkarpacie kusi pięknymi miejscowościami oraz spokojnymi, nieco sennymi miasteczkami. Jedną z ciekawych miejscowości, którą warto odwiedzić w czasie wędrówek po tym regionie, jest Biecz. Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wycieczki po tym mieście?
Ta pięknie położona osada do dnia dzisiejszego zachowała swój historyczny charakter, zaś liczne zabytki przypominają o znaczącej roli tego miasta w dawnych czasach. A warto pamiętać, że jeszcze 400 lat temu Biecz był jednym z najważniejszych miast na terenie Podkarpacia. Dzięki królewskim przywilejom miasto to pomyślnie rozwijało się, zaś podstawą tutejszej gospodarki był ożywiony handel. Szczególnie ważnym czynnikiem wpływającym na rozwój miasta była bliskość szlaków handlowych, które łączyły ziemie polskie z Węgrami.
Szczególnie pomyślnym okresem w dziejach miasta okresem był wiek XV oraz XVI, kiedy to mieszczanie zaczęli podkreślać rangę swego miasta i wznosić na jego terenie wspaniałe budowle. Część z nich turyści mogą podziwiać do dnia dzisiejszego.
Jednym z ciekawszych zabytków dawnej architektury jest tu późnogotycki kościół parafialny, który góruje nad miastem. W jego wnętrzu wyróżnia się piękny renesansowy ołtarz główny. Innym ciekawym zabytkiem jest ratusz, który można zobaczyć przy tutejszym rynku. Jego najbardziej charakterystycznym elementem jest renesansowa wieża ozdobiona hełmem, którą dziś turyści mogą wykorzystać jako wyjątkowo dobry punkt widokowy. Podczas spaceru ulicami miasta warto zwrócić uwagę na miejskie kamienice. Wiele z nich to obiekty zabytkowe, mające wiele uroku.
Biecz może pochwalić się również unikatowym muzeum aptekarstwa oraz częściowo zrekonstruowanymi murami miejskimi. Można również zobaczyć jedną z dawnych baszt, którą z czasem przemieniono w kościelną dzwonnicę.
Polska to kraj wielu uroków i niespodzianek, które czają się niemal w każdej miejscowości. Polecamy też zapoznać się z ofertą Poznania, klikając https://www.po24.pl/6-miejsc-ktore-trzeba-zobaczyc-w-poznaniu/.