Wczasy w Grecji: gdzie warto się wybrać?

Lista atrakcji turystycznych, którymi może się pochwalić Grecja, jest bardzo długa. Gdzie zatem warto wybrać się na wczasy? Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę?

Jednym z najchętniej oferowanych przez biura podróży rozwiązań jest wypoczynek na greckich wyspach. Można też urządzać ciekawe wycieczki po greckich miastach, na terenie których cennych zabytków nie brakuje. Dla tych, którzy interesują się historią oraz ciekawymi budowlami, nie lada gratką będą Meteory – wspaniałe klasztory, wznoszące się na skalnych filarach górujących nad Równiną Tesalską. Obowiązkowym punktem w programie historycznej wycieczki po Grecji są też Ateny, znane z antycznego Akropolu oraz agory. Dla tych, którzy stawiają na aktywny wypoczynek, ciekawym celem wyprawy stanie się Olim – święta góra, znana z greckich mitów jako siedziba Zeusa.

Wczasy w Grecji to jednocześnie wiele ciekawych ofert dla miłośników plażowania oraz sportów wodnych. Kto postawi na relaks na greckich wyspach, ten z pewnością nie będzie żałować. Zielenią i modnymi kurortami kusi Korfu, wiele atrakcji czeka też na popularnej wyspie Santorini. Dla tych, którzy relaks na plaży chcą pogodzić z historycznymi wycieczkami, ciekawym celem podróży stanie się Kreta, której turystyczną wizytówką stał się pałac Minosa. Na wyspie tej nie brak i innych atrakcji, takich jak miasto Herliakon czy wąwóz Samaria, którego pokonanie może każdemu z nas dostarczyć wiele niezapomnianych wrażeń. Sporo cennych zabytków czeka też na wyspie Rodos, kojarzonej głównie z Joannitami. Miasto Rodos to wspaniała starówka i Pałac Wielkich Mistrzów, obok którego nie można przejść obojętnie, to również ciekawe ekspozycje muzealne, dzięki którym można zdobyć wiele cennych wiadomości na temat wyspy i jej historii. Wspaniałe zabytki czekają też w Lindos – popularnym kurorcie, znanym głównie dzięki Świątyni Ateny. Dla tych, którzy chcą odpocząć pod słynnym Drzewem Hipokratesa, a przy okazji zapoznać się z ciekawymi zbiorami archeologicznymi, ciekawym miejscem na wczasy w Grecji stanie się z kolei wyspa Kos. I tu na nudę nikt nie będzie narzekać, a wypoczynek w malowniczej scenerii każdemu dostarczy niezapomnianych wrażeń.