TOP 5: kameralne polskie uzdrowiska, którym warto poświęcić swój czas

Ciekawych uzdrowisk w Polsce nie brakuje. Nie brak wśród nich gwarnych kurortów, które od lat cieszą się wielką popularnością, nie brak też uzdrowisk spokojniejszych, które stają się atrakcyjnym miejscem wypoczynku dla tych, którzy cenią sobie bardziej kameralną atmosferę. Jakie uzdrowiska zasługują na naszą uwagę? Oto 5 miejscowości, w których można spędzić rodzinne wczasy lub poprawić stan swego zdrowia.

TOP 5 : Goczałkowice Zdrój

Goczałkowice Zdrój to ciekawy kurort, który na mapie województwa śląskiego zajmuje bardzo ważne miejsce. Bliskość Pszczyny i Bielska-Białej sprawia, że chętnych na wypoczynek w tym miejscu nie brakuje. Sama miejscowość może się pochwalić dobrym zagospodarowaniem oraz pięknym parkiem, na terenie którego mogą wypoczywać i kuracjusze, i turyści. Pobliski Zbiornik Goczałkowicki oraz Ogrody Kapiasa to kolejne atrakcje, dzięki którym nuda nikomu tu nie zagrozi. A z jakimi chorobami można się tu rozprawić? Wiadomo, że pobyt w Goczałkowicach wyjdzie na dobre tym, którzy mają problemy z reumatyzmem, oraz tym, którym dokuczają problemy związane z układem nerwowym.

TOP 4: Krasnobród

To piękne uzdrowisko może oczarować każdego, kto chce się nacieszyć relaksem na terenie Roztocza. Krasnobród to ciekawe zabytki oraz dobry punkt wypadowy dla tych, którym marzą się wycieczki po trenie Roztoczańskiego Parku Narodowego. To również ciekawa oferta leczniczych zabiegów, z których mogą korzystać osoby mające problemy z reumatyzmem, układem nerwowym oraz z drogami oddechowymi.

TOP 3: Kamień Pomorski

Pobyt w Kamieniu Pomorskim zalecany jest tym osobom, którym dokuczają choroby kardiologiczne oraz dla tych, którzy mają problemy z układem oddechowym. Kamień Pomorski jest jednocześnie ważnym ośrodkiem turystycznym, na terenie którego można spędzić wczasy w kameralnej atmosferze. Bliskość zalewu, ciekawa zabudowa – oto czynniki, dzięki którym wypoczynek w tym miejscu każdemu z nas sprawi wiele radości. Z pewnością warto zobaczyć tutejszy ratusz, warto też przyjrzeć się tak ciekawej budowli sakralnej, jaką jest katedra św. Jana Chrzciciela, będąca miejscem spoczynku książąt pomorskich.

TOP 2: Horyniec Zdrój

Kto chce nacieszyć się relaksem na terenie Podkarpacia, ten z pewnością doceni turystyczne walory Horyńca. Ten kurort, znany i ceniony już w czasach króla Sobieskiego, przyciąga kameralną atmosferą oraz piękną okolicą. Zachwyca park zdrojowy, kusi też pobliski zespół pałacowy, służący obecnie jako sanatorium. A w pobliżu czekają tak ciekawe miejscowości, jak Radruż, mogąca się pochwalić najstarszą drewnianą cerkwią w Polsce. A że tutejsze borowiny świetnie sprawdzają się w walce z reumatyzmem i nerwobólami, wypoczynek w tej części Roztocza Południowego przyniesie wiele korzyści każdemu z nas.

TOP 1: Połczyn-Zdrój

Wypoczynek w Połczynie jest rewelacyjnym rozwiązaniem dla tych, którzy mają problem z reumatyzmem lub z kobiecymi przypadłościami. Miejscowość ta może jednocześnie oczarować miłośników aktywnego wypoczynku, na których czekają malownicze tereny „Szwajcarii Połczyńskiej”. To piękne uzdrowisko może się też pochwalić ciekawymi zabytkami, w gronie których na szczególne wyróżnienie zasługują zabytkowe wille i kamienice, będące ciekawymi pamiątkami z przełomu XIX i XX wieku.

Ciekawe miejscowości uzdrowiskowe przyciągają i kuracjuszy, i turystów. Kto chce pogodzić wypoczynek z troską o swe zdrowie, ten z pewnością doceni ich potencjał. Wypoczynek w takich miejscowościach, jak Krasnobród czy Goczałkowice-Zdrój to idealna oferta dla tych, którzy szukają oryginalnych rozwiązań, ciekawych atrakcji oraz spokoju.