Podróż autostopem-podróżą życia

Od dawna wiadomo, że podróże kształcą. Są też niezwykłą drogą do poznania świata i samego siebie. Większość ludzi decyduje się jedynie na wakacyjne wypady w łatwo dostępne miejsca jak Majorka, Kanary, Grecja, Egipt…Bardzo niewielu ludzi jest na tyle odważnych by rzucić wszystko i wyjechać w nieznane. By zacząć podróż autostopem po całej Europie lub wybrać się w podróż życia do Azji. Choć większość ludzi pragnie w swoim życiu czegoś wyjątkowego, niewielu z nich jest w stanie samemu po to sięgnąć. Spełnić marzenia i zacząć podróż.

Jest wiele możliwości i dróg podróżowania. Od tanich linii lotniczych po podróż autostopem. Właśnie ta podróż wydaje się być najbardziej interesująca, kusząca i ciekawa. W takiej podróży można zwiedzić, zobaczyć i poznać miejsca o których nie miało się pojęcia. Co ważniejsze można poznać niezliczoną ilość ciekawych ludzi. Mówiących różnymi językami, o różnych tradycjach i religiach. Wydaje się, że nie ma nic lepszego. Lecz takie podróżowanie wiąże się z pewnym ryzykiem. Bywa niebezpieczne i często czasochłonne. Mówi się o przypadkach porwań, zgwałceń czy nawet morderstw autostopowiczów. Ileż takich przypadków dzieje się na świecie? Bezpieczeństwo jest najważniejsze dlatego czujność jest wskazana. Lepiej nie podróżować w pojedynkę, Pomocna osoba obok jest gwarancją bezpieczeństwa i pomoc w razie kłopotów. Wielu autostopowiczów spędza niezliczone godziny na czekaniu. Czas jest czynnikiem, który działa na niekorzyść tej formy podróżowania. Często na znalezieniu kierowcy, który się zatrzyma, trzeba spędzić kilka godzin.

Jednak każda podróż wymaga poświęceń. Największym atutem autostopów jest to, że są bezpłatne. Wielu podróżników opisuje jak za darmo zwiedzili niemalże całą Europę. To motywuje i powoduje, że więcej młodych ludzi pragnie szukać przygody. Większa ilość ludzi zaczyna wybierać tą formę podróżowania. Niemalże każdy kto zakosztował podróży chcę wyruszać w następną. To sprawia, że każdy chcę przeżyć podróż życia i wynieść z niej jak najwięcej.