Lista kontrolna pakowania wakacji w góry

Zanim wyciągniesz mapy szlaków i zaczniesz planować swoje wakacyjne wycieczki, będziesz chciał spakować się odpowiednio na przygody na dużych wysokościach. Oto nasza lista kontrolna podróży, która pomoże Ci spakować wszystkie niezbędne rzeczy.

Niezbędne ubrania
W górach dni bywają piękne, słoneczne i ciepłe, ale noce i poranki bywają chłodne. Pamiętaj, aby zapakować odpowiednią odzież na każdą pogodę, jaką możesz napotkać podczas podróży.

Sprzęt sportowy
Jeśli planujesz piesze wędrówki, będziesz potrzebować wygodnego i wytrzymałego sprzętu sportowego. Zalecamy materiał odprowadzający wilgoć, taki jak poliester i polipropylen.

Płaszcz przeciwdeszczowy
Na dużej wysokości pogoda może się szybko zmienić. W jednej chwili może być słonecznie, a w następnej chmury deszczowe mogą nadejść. Zapakuj lekką kurtkę przeciwdeszczową, którą możesz schować do plecaka i która jest łatwo dostępna.

Kurtka puchowa / polar
Weź kurtkę na czas zachodu słońca. Zapakuj ciepłą kurtkę, którą możesz łatwo zdjąć i schować.

Buty turystyczne
Jeśli masz zamiar wyprawiać się na zewnątrz, potrzebujesz butów turystycznych. Buty turystyczne zapewniają większą stabilność, dzięki czemu możesz z łatwością pokonywać kije, skały i inne górskie przeszkody.

Sandały
Sandały mogą się również przydać podczas górskiej przygody. Miło będzie dać stopom odpocząć od obcisłych butów turystycznych, które będziesz nosić podczas przygód. Jeśli są wodoodporne, to bonus, ponieważ możesz je nosić w rzece lub w jeziorze.

Kostium kąpielowy
Chociaż nie mamy plaż, w górach jest mnóstwo zajęć związanych z wodą. Spakuj strój kąpielowy na miły dzień nad jeziorem lub nad rzeką .

Dodatkowe skarpetki
Nie mówimy, że twoje stopy śmierdzą… ale mogą się bardziej pocić, gdy spędzasz cały dzień na przygodzie. Nie ma nic lepszego niż założenie świeżej pary skarpet po dniu spędzonym na świeżym powietrzu. Zalecamy skarpety odprowadzające wilgoć, aby stopy były chłodne i suche.

Czapka / czapka z daszkiem
Przyjechałeś w góry, aby cieszyć się świeżym powietrzem i wygrzewać się w słońcu! Są szanse, że przez większość podróży będziesz na zewnątrz. Zapakuj czapkę, aby chronić twarz przed słońcem.

Okulary słoneczne
Twój kapelusz powinien chronić twarz przed słońcem, ale okulary przeciwsłoneczne mogą chronić Twoje oczy przed słońcem. Spędzanie całego dnia na świeżym powietrzu może męczyć oczy, więc popisuj się soczewkami polaryzacyjnymi.

Plecak
Będziesz chciał mieć warstwy i przekąski na swoje przygody, a plecak to najlepszy sposób na ich przechowywanie.

Butelka na wodę wielokrotnego użytku
Zachowaj nawodnienie i pij dużo wody. Zapakuj butelkę na wodę wielokrotnego użytku, aby zmniejszyć ilość plastikowych odpadów. Poza tym, gdy jesteś na wyprawie, łatwo go uzupełnić.

Krem do opalania
Tak jak podczas każdego letniego wypadu, będziesz chciał chronić swoją skórę. Nikt nie chce zaczynać podróży od poparzenia słonecznego.

Przekąski
Będziesz dużo ćwiczyć, więc zapakuj zdrowe przekąski, aby nabrać sił.

Aparat fotograficzny
Wszyscy mamy telefony z aparatem, szczerze mówiąc, z naprawdę świetnymi aparatami. Ale utrzymanie ładunku przez długi dzień może być wyzwaniem. Weź zapasowy aparat, aby uchwycić wszystkie górskie wspomnienia. Proponujemy coś trwałego i wodoodpornego, na przykład GoPro.

Przygotowanie do podróży
Twoje pakowanie i przygotowanie do podróży zaczyna się jeszcze przed wyjazdem. Sprawdź nasze wskazówki dotyczące bonusów przed podróżą.

Pij wodę
Jeśli nie spędziłeś dużo czasu na dużych wysokościach, Twój organizm będzie potrzebował dodatkowej dawki H2O. Zacznij nawadniać się przed wyjściem i weź ze sobą wodę na wszystkie przygody.

Uzyskać dużo odpoczynku
Nie zaczynaj podróży z wyczerpaniem. Połóż się wcześnie do łóżka i przygotuj się na dzień! I łatwo jest się obudzić i wyjść wcześnie, kiedy zostajesz tam, gdzie grasz. Zarezerwuj nocleg u nas, a obudzisz się zaledwie kilka kroków od przygody.

Sprawdź pogodę
Sprawdź pogodę w ciągu jednego lub dwóch dni od wyjazdu w góry, więc zapakuj odpowiednią odzież. Jeśli jednak o czymś zapomnisz, nie przejmuj się.